Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу

Дата: 10.04.2023 09:26

1. Та особа якій стало відомо про ознаки булінгу  повинна терміново донести інформацію до директора школи.
  2. У триденний термін адміністрація школи повинна скликати комісію щодо розгляду заяви.
  3. Розслідування випадку булінгу здійснюэться упродовж 10-ти робочих днів з дати прийняття заяви.
  4. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу освіти повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
  5. Уповноважена особа або особа, яка її замінює у разі відсутності відповідно до наказу про склад комісії, згідно з протоколом засідання комісії відповідає за виконання та моніторинг запланованих заходів відновлення та нормалізації психологічного клімату в закладі освіти та визначених рекомендацій для учасників булінгу (цькування).
  6. Рішення Комісії з розгляду випадків булінгу реєструється в окремому журналі (паперовий вигляд) з оригіналами підписів усіх її членів.
  7. Не залежно від рішення комісії, керівник закладу забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від нього.